Menu

Defibrylatory

0 Comment


Defibrylatory

Wszyscy uwielbiamy filmy akcji i bez dwóch zdań każdy z nas ogląda je raz na jakiś czas, nawet jeśli nie jesteśmy ich fanami, więc każdy z nas chociaż raz w życiu widział w tym filmie defibrylator. Prawdopodobnie również większość z nas widziała je na żywo w szpitalach, jednak bardzo prawdopodobne, że nie zwróciliśmy na nie uwagi, biorąc pod uwagę ilość zupełnie innych maszyn, które dostępne są w tym miejscu. Czemu właśnie defibrylatory są najczęściej pokazywane podczas filmów akcji? Z pewnością dlatego, że bez dwóch zdań ich akcja i praca przy pomocy tego narzędzia jest bardzo widowiskowa, a co za tym idzie również doskonale nadaje się żeby przekazać wszystkim oglądającym widzą ogromną ilość emocji.

Jeśli jednak zgłębimy temat, z pewnością dowiemy się, że praca z tym narzędziem wygląda zupełnie inaczej i w zupełnie innych sytuacjach jest ono wykorzystywane, jednak jest to mniej filmowy scenariusz, dlatego zostało wszystko nieco bardziej ubarwione. Na rynku dostępne są również defibrylatory mobilne, czyli tak zwane AED, które doskonale nadają się dla wszystkich większych firm, które zatrudniają w jednym miejscu czasem nawet kilkaset osób, ponieważ jak wiadomo nie jesteśmy w stanie cały czas na bieżąco znać stan zdrowia wszystkich swoich pracowników, więc decyzja o zakupie takiego asortymentu jest bez dwóch zdań bardzo odpowiedzialnym posunięciem, dzięki któremu również będziemy mieć możliwość dopasowania wszystkiego do siebie. Taki sprzęt jak AED kosztuje niestety kilka tysięcy złotych, dodatkowo musimy zadbać o stałe przeglądy swojego sprzętu i przeprowadzić profesjonalne szkolenia dla pracowników, którzy będą mieć obowiązek reakcji w czasie zagrożenia życia.

Ile kosztuje życie

Jak wiadomo defibrylatory to bardzo poważny sprzęt, który nie może być użytkowany przez osoby zupełnie nie wiedząc w jaki sposób odpowiednio go wykorzystywać, więc będziemy musieli zainwestować w te osoby, dzięki czemu będą one zabezpieczać nas i naszych pracowników. Większość pracodawców zwyczajnie boi się zatrudniać osoby, a później przeprowadzać im tego typu szkolenia, które bez dwóch zdań są bardzo drogie, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy taki pracownik przypadkiem nie dostanie lepszej propozycji w konkurencyjnej firmie, więc zazwyczaj wykonujemy takie działania dla osób które związane są z nami już nieco dłużej, które już lepiej znamy i prawdopodobnie również zostaną z nami na dłużej, nikogo pewnie nie zdziwi, że w większości są to kierownicy na wyższych szczeblach, pilnujący pracy reszty osób.