Menu

Kątownik

0 Comment


Kątownik Stalowy

Kątownik to produkt którego w żadnym wypadku nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ wykorzystywać możemy go dosłownie wszędzie. Kątownik możemy również przyjmować różnego rodzaju formy, lub może być zrobiony z różnego rodzaju materiałów. Więc jeśli potrzebujemy go do jakiś nietypowych zastosowań, nie musimy się martwić w żadnym wypadku, że ciężko będzie nam znaleźć odpowiedni produkt, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Kątownik spokojnie kupimy również we wszystkich sklepach remontowo budowlanych, lub nawet większych marketach.

Jeśli chodzi o wybór, możemy również zdecydować się na modele krótkie, które zazwyczaj służą do napraw mebli, lub niewielkich prac domowych. W większych sklepach będziemy mogli spotkać kątownik z możliwością kupienia na metry, te z pewnością już są częściej wykorzystywane w budownictwie, lecz ich zastosowanie jest o wiele szersze. Kątownik może być również doskonałym przystrojeniem naszego mieszkania, więc czemu nie wykorzystać oryginalnego pomysłu, jeśli tylko takim obecnie dysponujemy i możemy się wyróżnić z naszym mieszkaniem w jakiś ciekawy sposób?

Zastosowanie do wszystkiego

Zastanówmy się więc jakie może mieć on zastosowanie dla wszystkich. Jeśli chodzi o kątowniki krótkie, zazwyczaj wykorzystywane są podczas renowacji mebli, gdyż każdy z pewnością miał kiedyś problem z tym, że meble wykonywane z płyty wiórowej nie wytrzymywały i zaczynały się przechylać na którąś ze stron. Nie jest to dziwne zjawisko, w końcu płyta wiórowa nie jest wytrzymałym materiałem i musimy wtedy wspomagać się innymi metodami. Taki kątownik umieszczamy w miejscach łączeń, dzięki czemu dosłownie wszystko jest o wiele bardziej sztywne i trzyma się w jednej pozycji. Kątowniki krótkie możemy kupić w różnych rozmiarach, grubościach, lub możemy wybrać nawet czy ma mieć on otwór na śruby, czy chcemy wykonać go samodzielnie.

Kątownik długi możemy wykorzystywać do zabezpieczania różnego rodzaju krawędzi, zwłaszcza jeśli narażone są one na uszkodzenia mechaniczne, przykładowo w czasie stawiania ścian z tak popularnego materiału jakim jest gips karton, nie udałoby się wszystkiego zrobić bardzo profesjonalnie, gdyby nie umieszczeni kątowników przy wszystkich rogach. Gips karton jest materiałem który chłonie wilgoć i równie szybko może się wysuszyć, a w tych momentach jest w stanie nieco zmienić on swój kształt. Normalnie byśmy tego nawet nie zauważyli, jednak podczas nawet mikroskopijnego wychylenia płyty, zwyczajnie pękała by nam farba na ścianach, co nie wyglądałoby zbyt estetycznie. www